PODSTAWOWE PRZYRZĄDY

Nasze treningi to przede wszystkim mobilizacja całego ciała. Podchodzimy holistycznie do organizmu człowieka. Poprawiamy wszystkie fizyczne aspekty mogące wpływać na niepełnosprawność ruchu, czyli napięte, skrócone mięśnie, ograniczenia tkanek miękkich, nieprawidłowość ruchu w stawach i kwestie związane z dynamiką poruszania się. W swojej pracy wykorzystujemy kilka niezbędnych narzędzi ułatwiających całościowe rozwiązanie problemów związanych z ruchem.

STICK - automasaż, który przyczynia się do nawilżania i stymulowania powięzi. dzięki regularnej pracy z rollerem jesteśmy w stanie zwiększyć zakres ruchu, zredukować lub całkowicie usunąć bóle mięśniowe. idealnie sprawdza się do mobilizacji kilku grup mięśniowych jednocześnie.

LACROSSE - podobnie jak stick, służy do rozbijania twardej powięzi. różnica polega na tym, że piłeczka lacrosse lepiej sprawdza się w pracy nad konkretnymi punktami zapalnymi (aktywne punkty spustowe). jest przeznaczona do działania na małym obszarze ciała.

MINI BANDS/POWER BANDS – praca z taśmami ma na celu usprawnić mobilizację ograniczonych torebek stawowych szczególnie w obręczy barkowej i biodrze. gumy wykorzystujemy także do aktywacji i wzmocnienia mięśni, które są mocno zaniedbane siedzącym trybem życia.